Интервјуа

Мицкоски за МИА: Не сме разгледувале имиња за јавен обвинител, лидерска по приближување на ставовите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за МИА посочува дека на власта не и одговара да се донесе законот за јавно обвинителство и дека СДСМ сака да го закочи целиот процес затоа што сакаат […]

Македонија

Мицкоски: Македонија на дното во Европа по економскиот раст, граѓаните страдаат поради катастрофалните политики на Владата

Македонија е на дното во Европа по растот на БДП. Денес Државниот завод за статистика повторно ја потврди лошата економска политика на СДСМ. Имено според официјалните податоци, БДП во првиот квартал од 2018 година забележал […]

Опозиција

Мицкоски: Луѓето се безнадежни, а тоа е резултат на погрешните политики на Владата, нацрт спогодбата за името е соло игра на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани на Валандово. Тој на средбата потенцира дека истиот впечаток кој што го добил и во Босилово, и во Ново село, и во Радовиш, Струмица и […]

Опозиција

Мицкоски: Македонија тоне!

Македонија тоне, неспособната политика која ја чувствуваат граѓаните го плаши Заев, надоаѓа нова енергија, ВМРО ќе понуди решенија за проблемите.   Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Радовиш даде изјава за медиуми, каде пренесе […]

Опозиција

Мицкоски ја прекинува теренската агенда и се враќа во Скопје поради ситуацијата со носењето на неуставниот закон за јазици!

Мицкоски денес требаше да оствари посета на комитетите и да се сретне со граѓаните од Босилово, Ново Село, да има средба со стопанственици од Струмица и редица други активности кои се дел од неговата теренска […]

Опозиција

Средба на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски со рабинот Ендру Бејкер директор за меѓународни еврејски работи во Американскиот Eврејски Kомитет

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба  со претседателот на Еврејската заедница во Македонија, Виктор Мизрахи и рабинот Ендру Бејкер директор за меѓународни еврејски работи во Американскиот Eврејски Kомитет по повод еден од најтажните денови […]

Опозиција

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одржа седница на која се разговараше за актуелната политичка ситуација

Вчеравечер Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одржа седница на која се разговараше за актуелната политичка ситуација. Централниот комитет ја анализираше политичката и економската ситуација, при што членовите се согласија дека според сите параметри државата тоне на […]