Власт

СДСМ: Иванов работи на директна штета на државата, за македонската иднина ќе одлучат граѓаните

СДСМ: Иванов работи на директна штета на државата, за македонската иднина ќе одлучат граѓаните Скопје, 26 јуни 2018  Ѓорѓе Иванов работи на директна штета на граѓаните, против Македонија и против македонската иднина. Во клучниот период […]

Власт

СДСМ го осудува насилството и говорот на омраза пред Собранието и повикува на смиреност

СДСМ ги осудува вчерашните насилства пред Собранието, нападите од насобраната толпа врз новинарите, снимателите и полицајците коишто се обидуваа да спречат насилен упад во Собранието. Секој има право да протестира и да го искаже својот став и мислење, но […]

Власт

СДСМ им честита на граѓаните, идентитетот е загарантиран, иднината обезбедена.

СДСМ им честита на македонските граѓани. Македонија се издигна над политките на изолација и поделби, идентитетот е загарантиран, македонската иднина обезбедена. Преку Договорот се отвораат перспективите на Македонија за членство во ЕУ и НАТО. Ја […]

Власт

ВМРО-ДПМНЕ да покаже зрелост и да го поддржи договорот којшто е поздравен и од Европската народна партија

ВМРО-ДПМНЕ треба да покаже зрелост и одговорност и да го поддржи Договорот којшто е во согласност со државните и националните интереси и којшто се става крај на 25 годишниот спор што ја влеше Македонија надолу. […]

Власт

Економијата се опоравува од пустошот и штетите што ги предизвика криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, раст има во сите сектори освен во нискоградбата

Економијата се опоравува од пустошот и штетите што ги предизвика криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Преземените мерки од Владата ги санираат штетите и ја поставуваат економијата на здрави и реални основи. Нема веќе провизии и проценти за криминални, […]

Власт

Откако призна дека земал пари, Мицкоски треба да им се извини на граѓаните за тоа што ги лажеше

Христијан Мицкоски, во телефонска изјава за еден национален медиум, самиот призна дека земал пари додека бил советник на Никола Груевски. Ова негово лично признание, потврдува дека Христијан Мицкоски ги излажа граѓаните.Јавно објавените документи покажуваат дека Мицкоски, додека […]

Власт

Граѓаните го поразија режимот на Груевски, најголемото зло за граѓаните и Македонија, а Мицкоски останува заробеник на човекот што го советувал 

Граѓаните го поразија режимот на Никола Груевски, најголемото зло за граѓаните и за Република Македонија кое пустошеше 11 години со криминално и расипничко владеење. Христијан Мицкоски, како советник на Никола Груевски во тоа време, директно учествувал […]

Власт

После 11 години изолација, внатрешни поделби, кавги со соседите и конфронтирање со демократскиот свет, Македонија конечно тргна напред

После 11 години изолација, внатрешни поделби, кавги со соседите и конфронтирање со демократскиот свет, Македонија конечно тргна напред. За само неколку месеци, Владата предводена од СДСМ и парламентарното мнозинство преку посветена и одговорна работа успеаа […]

Власт

ВМРО-ДПМНЕ да престане со обидите да профитира од трагедии, за судските процеси надлежни се правосудните органи

ВМРО-ДПМНЕ партијата чиишто главни одлики на делување се поигрувањето со судбините на граѓаните, попречувањето на правдата и злоупотребата на човечките трагедии, нема капацитет да разбере дека времето кога политиката влијаеше врз судството заврши со нивното […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: Начинот на кој што СДСМ ги потценува граѓаните е навредлив

Начинот на кој што СДСМ ги потценува граѓаните е навредлив. СДСМ е единствена партија што се фали со рејтинг каде нема поместување. Република Македонија по една година под власт на СДСМ е во општа економска […]