Вести

Акција на Езерската полиција и Хеликоптерската единица на МВР (ФОТО +ВИДЕО)

Денеска, на пристаништето во Охрид припадниците на Единицата за специјални задачи, Езерската полиција и Хеликоптерската единица, во склоп на одбележувањето на 7 Мај- Денот на македонската полиција,  и презентираа на јавноста дел од своите професионални […]

Вести

МВР за граѓаните

По повод денот на полицијата 7 мај, Министерството за внатрешни работи наредниот викенд ќе организира неколку настани на кои очекуваме присуство на голем број граѓани, соопшти портпаролот на МВР Тони Ангеловски на денешната прес конференција. […]

Вести

Акција на МВР за безбедност во сообраќајот! (ФОТО + ВИДЕО)

Министерството за внатрешни работи синоќа од 23 до 5 часот изутрина спроведе акциски контроли на подрачјето на СВР Скопје со цел откривање и санкционирање на возачите кои управуваат возила под дејство на алкохол.  Вкупно се […]

Македонија

Во Министерството за внатрешни работи во тек се сериозни реформи

Во Министерството за внатрешни работи во тек се сериозни реформи, кои имаат за цел да го вратат угледот на министерството и да ја вратат довербата кај граѓаните. Актуелното раководство на МВР ги презема неопходните мерки […]

Вести

Демант од МВР за поставување на албанско знаме на г.п. Богородица

Целосно неточни и невистинити се информациите и фотомонтажите објавени во неколку веб портали дека на граничниот премин Богородица е поставено знамето на Република Албанија. Таков случај не е пријавен во МВР. Веднаш после објавувањето на […]

Вести

Фалсификатори во МВР. Министерството ги чешла своите редови

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи поднесе две кривични пријави. Т.Ј. (46), вработен во Полициската станица за безбедноста на патниот сообраќај Штип поради постоење основи на сомнение […]

Вести

Министерот Спасовски на 18-от состанок на Комитетот на министри на Конвенцијата за полициска соработка во Југоисточна Европа и министерскиот состанок –во рамки на Брдо процесот

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вчера и денеска учествува на 18-тиот состанок на Комитетот на министри на Конвенцијата за полициска соработка во Југоисточна Европа и Министерскиот состанок, во рамки на Брдо процесот во Брдо, […]