Кривична пријава за Б.С.(63) од Гостивар. На неговиот фејсбук профил објавил статус со расчистичка и ксенофобична содржина


На 18.03.2019 околу 17.00 часот во Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека Б.С.(63) од Гостивар, на неговиот фејсбук профил објавил статус со расчистичка и ксенофобична содржина. Б.С. бил приведен во Полициската станица Гостивар, а по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 


 


2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Гостиварец преку фејсбук ширел расистичка содржина – zlostorstvoodomraza1.mk
  2. Гостиварец преку фејсбук ширел расистичка содржина - Hate Crimes

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*