Наука и технологија

Новите софтверски ажурирања за сериите Galaxy Buds2 Pro и Galaxy Watch го подобруваат искуството на Galaxy камерата

Скопје, 12. јануари 2023 – Денес, Samsung Electronics Co., Ltd. воведе нови верзии на софтвер за слушалките Galaxy Buds2 Pro и серијата Galaxy Watch кои го подобруваат искуството со содржина за корисниците на Galaxy уредите […]

Промо

Маријан Салзман ги открива трендовите за 2023 година

Една од најуспешните жени во светот на маркетингот, Маријан Салзман претстави вкупно пет трендови за новата година Потпретседателката на одделот за глобални комуникации во тутунскиот гигант Филип Морис Интернешнл, Маријан Салзман, која е една од најпознатите […]

Наука и технологија

Samsung на саемот CES® 2023 ја сподели својата визија за мирно и поврзано искуство на користење на уредите

Samsung ја претставува стратегијата и посветеноста да го исполни ветувањето за поврзано искуство и да придонесе за поодржлива иднина – Компанијата Samsung Electronics ја споделија својата визија за помирен поврзан свет преку врвни технологии кои […]

Промо

Замисли желба, штеди и исполни ја со Новогодишниот Промо депозит на Халкбанк

Секој од нас има соништа и желби. Можеби посакувате поголем дом, одмор во некоја егзотична земја или луксузен автомобил. Можеби сакате да можете да го живеете пензионерскиот живот што е можно поудобно. Или да ја […]

Македонија

Д-р Лилјана Бабамова: Со „Мизуха“ четките за заби ќе заборавите на наслаги и кариес и ќе спречите крварење од непцата и парадентоза!

„Мизуха четките за заби со кварц, се со најнова технологија на влакна од природна керамика и оставаат силно чувство на чистота и ефект на полирани заби. Можат да се нарачаат онлан! Со нив наслагите полесно и […]

Промо

Подготви се за опуштено филмско уживање во празничничните денови со МТЕЛ мобилната апликација mPLAY

По бурните новогодишни забави и прослави она што на сите ни е потребно е опуштено уживање во слободните празнични денови со добар филм или серија. МТЕЛ мобилната апликација mPLAY TV  е совршена за сите вљубеници […]

Наука и технологија

Стартапите C-Lab Samsung Electronics дебитираа на саемот CES 2023

Компанијата Samsung најави дека на саемот CES 2023 ќе претстави нови иновативни проекти создадени во рамките на програмата C-Lab[1]. Samsung ќе ја запознае јавноста со четири интересни проекти во рамките на Internal C-Lab, неговата интерна […]

Промо

Овие празници подари им на најсаканите животна заштита, безбедност и сигурност

Колку би било посебно да им подарите животно осигурување на вашите најблиски како новогодишен подарок?  Можеби нема доволно да блеска на новогодишната елка или да измами поголема насмевка на лицата на најмладите, но сепак се […]

Промо

Државна лотарија се придружува на глобалната кампања за подигање на јавната свест за ризикот од вклученост на младите под 18 години во игрите на среќа

‒ Државна лотарија, како одговорен приредувач на игри на среќа, членка на Европска Асоцијација на лотарии и учесник во Кампања за одговорно дарување‒Gift Responsibly Campaign 2022 , се придружува кон организациите ширум Европа и светот […]

Промо

Samsung Electronics и корисниците на Galaxy досега собраа над 10 милиони долари за глобалните цели

Досега, Samsung и неговите корисници и помогнаа на апликацијата Global Goals да собере над 10 милиони долари за Програмата за развој на Обединетите нации. – Компанијата Samsung објави дека постигнала значајно достигнување на патот кон […]