Магазин

Маска од домашни состојки за подмладување на кожата на лицето

Доколку сте љубителка на маски за лице, може истите да ги подготвувате во домашни услови со намирници кои најчесто ги имате во својата кујна. Маската подготвена од банана, лимон и мед има моќ да ја […]

Доза здравје

Напитоци што ги топат мастите кај стомакот

Пијалаците полни калории и шеќер може да придонесат за создавање масни наслаги на стомакот. Затоа, важно е што се пие, а стручњаците издвојуваат пет напитоци кои може да го забрзаат топењето на мастите кај стомакот. […]

Магазин

Отсекогаш сте сакале парфемот да трае подолго: Ова се докажаните парфеми

На сите ни е важно парфемот да не ја загуби својата миризба во текот на денот. Без оглед на активностите, бираме парфеми за кои веруваме дека траат подолго. Во зимската сезона се свртуваме кон различни […]

Магазин

Звучи невообичаено, но исклучително ефикасно: Масло за кожата на лицето

Постоеше верување дека единствената цел е да се отстранат маснотиите од кожата, а не да се додаваат повеќе. Но, маслата станаа тема на многу истражувања во последните неколку години, особено кога станува збор за чистење […]