Магазин

„Плејбојот“ Џанлука Ваки го покажа својот луксузен дом

Италијанскиот милионер и „плејбој“ Џанлука Ваки, познат со своите 54 години и како „најсекси дедо на светот“, се пофали со својот луксузен имот „L’Eremito“, за којшто вели дека напорно работел цел живот. „Како дете сонував за […]

Магазин

Првиот модел со Даунов синдром на „Викторија’с сикрет“ достигнува нови височини

Софија Жирау влезе во историјата како прва манекенка на Викторија’с сикрет со Даунов синдром, откако им се придружи на 17 други жени во лансирањето на новата кампања на брендот. Софија Жирау, 25-годишна порториканска манекенка и […]

Интересно со Опсервер

Двесте пара патики на „Луј Витон“, продадени за 25 милиони долари

– Аукциската куќа „Сотби“ објави дека 200 пара патики „Луј Витон“ и „Најки ер форс 1“ од покојниот американски дизајнер Вирџил Аблох, се продадени на наддавање за вкупно 25 милиони долари. Само за еден од паровите […]

Магазин

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Италијанската модна куќа „Џорџо Армани“ вчера ги откажа своите машки ревии во Милано и Париз поради загриженост за безбедноста на учесниците. Во соопштението се наведува дека компанијата жали за ваквите одлуки, но тие се донесени […]

Интересно со Опсервер

Облеката говори доволно за човекот

– Велат, облеката не го прави човекот – човек. Но сепак, таа е првиот начин на невербална комуникација со другите. Пред сѐ, секој има различен моден вкус и право на избор за тоа како сака […]

Интересно со Опсервер

Дел од уличната мода во Русија

– Во Москва е во тек Модната недела каде што познатите руски дизајнери како Џенесак, Герда Ирена, Милена Волскаја и другите ги претставија новите колекции за пролет-лето 2022 година. Сепак, овојпат вниманието е на тн. улична […]

Магазин

Рачно плетени џемпери: Хит во светот за оваа есен и зима (Фото)

Оваа есен се враќаат рачно плетените модни парчиња во гардероберите. Брендот I Love Mr Mittens се прослави со волнениот џемпер и големи ракави, кога ги преплави социјалните мрежи пред неколку години. Модниот бренд со седиште […]