ЕВН Соопштенија

Без струја утре делови од Карпош и Бутел

– Поради технички зафати во мрежата, без електрична енергија утре од 09:00 до 14:00 часот, ќе останат корисниците од дел од улицата „Милан Марковиќ“ во Општина Карпош. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со […]

Дел од Кисела Вода утре без струја - МИА
ЕВН Соопштенија

Утре без струја и вода делови од Општина Центар, Визбегово и село Никиштани

– Поради технички зафати во електро-дистрибутивната мрежа, утре, без електрична енергија од 9:00 до 14:00 часот, ќе останат корисниците од дел од с. Никиштани. (Општина Ѓорче Петров), од 8:30 до 13:30 часот, корисниците од дел […]

ЕВН Соопштенија

Дел од населба Лисиче денеска без струја

– Без електрична енергија денеска од 11 до 13 часот ќе останат дел од корисниците од улицата „Ернест Телман“ во населбата Лисиче во Општина Аеродром. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на […]

ЕВН Македонија со нов проект „ЛОСТ“ за стипендирање на  студенти од семејства со ниски месечни приходи - МИА
ЕВН Соопштенија

Од 7 до 18 часот утре без струја објектите од индустриската зона на бул. „Борис Трајковски“

Од 7 до 18 часот струја ќе немаат корисниците од објектите во индустриската зона на булевар „Борис Трајковски“ лоцирани на потегот од населба Пинтија кон село Батинци во општина Кисела Вода. Регионалниот центар за управување […]

ЕВН Соопштенија

Утре без струја фирми во индустриската зона „Илинден“и зграда во Мичурин

– Утре без електрична енергија ќе бидат повеќе фирми лоцирани во индустриската зона „Илинден“ во Општина Илинден, како и зграда на улицата „Фрањо Клуз“ во Општина Аеродром, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи – […]

No Picture
АМСМ Соопштенија

Поради обилните врнежи без струја повеќе кумановски и кривопаланечки села

Кумановските села Орашец, Шупли Камен и Добрашане, како и селата Дрење, Киселица, Голема и Мала Црцорија, Трново, Слатино, Крстов дол и Подржи коњ во општина Крива Паланка поради обилните врнежи моментно се без електрична енергија, […]

ЕВН Соопштенија

Без струја дел од Аеродром, Кисела Вода, Сопиште и Илинден, без вода дел од Карпош

Без струја утре ќе бидат корисниците на дел од општините Аеродром, Кисела Вода, Сопиште и Илинден, а дел од општина Карпош ќе остане без вода. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на […]

ЕВН Соопштенија

Без струја делови од населбите Островска, Маџир Маало и Лисиче и село Ракотинци

– Заради изведување технички зафати во дистрибутивната електромрежа, денеска без напојување со електрична енергија ќе останат делови од скопските населби Островска, Маџир Маало и Лисиче и дел од селото Ракотинци. Како што соопшти Регионалниот центар […]

Дел од Кисела Вода утре без струја - МИА
ЕВН Соопштенија

Утре без струја делови од општините Петровец, Сопиште, Кисела Вода, Центар и Сарај

– Неколку улици во скопските општини Петровец, Сопиште, Кисела Вода, Центар и Сарај, утре ќе останат без електрична енергија. Како што информираат од Центарот за управување со кризи во периодот од 08:05 до 12:35 часот, без […]

ЕВН Соопштенија

Без струја делови околу Грчката амбасада, Карпош 4 и село Шишево

– ЕВН Македонија информира дека денеска без напојување со електрична енергија ќе бидат делови од Центар, Карпош и село Шишево. Како што соопшти Центарот за управување со кризи во периодот од 08.30 до 14.00 часот […]