АМСМ Соопштенија

Магла на патот Катланово – Велес

Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри, утрово има на патниот правец Катланово – Велес, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните […]

АМСМ Соопштенија

Сообраќајот по претежно суви коловози, на Табановце се чека околу 30-40 минути

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Табановце за влез и излез се чека околу 30-40 минути, додека […]

АМСМ Соопштенија

Сообраќајот умерен по суви коловози, без подолги задржување на граничните премини

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен, додека на граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и […]

АМСМ Соопштенија

Состојба на патиштата

ИЗВЕШТАЈ ЗА СОСТОЈБА НА ПАТНИ ПРАВЦИ И ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ 06:00 часот СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На […]

АМСМ Соопштенија

Поради магла намалена видливост кај Прилеп – Крушево и Тетово – Попова Шапка

Намалена видливост од 50 до 60 метри поради појава на магла има на патните правци Прилеп – Крушево и Тетово – Попова Шапка, информира ЈП „Македонијапат“. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа […]

АМСМ Соопштенија

Сообраќајот тековно по влажни коловози

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни  коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за […]

АМСМ Соопштенија

Слаби врнежи од снег на Маврово и Попова Шапка

Слаби врнежи од снег утринава има на Маврово и Попова Шапка, а на останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива непречено, по влажни коловози, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. На граничните премини од […]

АМСМ Соопштенија

На Табановце се чека 30 минути за излез од државата

На граничниот премин Табановце, поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути, соопшти АМСМ. На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и […]

АМСМ Соопштенија

Состојба на патишта

Скопје, 8 јануари 2023 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Намалена видливост поради појава на магла до 100м. има на патниот правец Градско – Неготино – Д.Капија. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот […]

АМСМ Соопштенија

Состојба на патиштата

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез […]